Podsvětlenou vodní hladinu kašny v Hrabůvce oživí zvuk příboje

Podsvětlenou vodní hladinu kašny v Hrabůvce oživí zvuk příboje

Začaly práce na opravě letité kašny, krášlící veřejný prostor před poliklinikou v Hrabůvce na ul. Dr. Martínka, kterou si odhlasovali obyvatelé Jihu v Participativním rozpočtu 2018.  Finální podobu by měla kašna získat na přelomu července a srpna.

Návrh zajímavé renovace s novým nábojem zpracoval tým specialistů z Ostravy pod vedením ing. arch. Davida Kotka. Do realizace se 6. dubna pustila firma TOKAMA Stavební s.r.o. ze Sviadnova, která mimo jiné rekonstruovala například kašnu na Náměstí svobody ve Frýdku-Místku.  Hotovo by mělo být na přelomu července a srpna.

Kašnu v rámci zahájení prací dočasně opustila socha Zdraví/sedící žena“, o kterou se před zpětným usazením v kašně  postarají v depozitu, kde také provedou sanační práce k obnově jejího vzhledu.

Dosavadní obklad korpusu kašny je již odsekán a po provedení jeho sanace dojde k jeho obložení pemrlovanou žulou. Rekonstrukce se dotkne také  zázemí kašny. Stávající technologická šachta bude vybourána, s montáží nové šachty bude provedena i rekonstrukce vodovodní,  kanalizační a elektro přípojky. Díky vybudování tzv. „neviditelné vodní technologie“ kašny přibude další dominantní efekt –  zvuk příboje s podsvětlením vodní hladiny,“ uvedla místostarostka Hana Tichánková, která má v gesci investiční akce a participativní rozpočet. V letošním roce vyčlenil obvod na nápady obyvatel Jihu 10 milionů korun, projekty je možno podávat od května do června. Více informací na 

Celkové náklady renovace kašny ve výši 4,8 milionů korun budou financovány z  participativního rozpočtu městského obvodu Ostrava-Jih.

2 Odpovědi

  1. Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here:👉 https://stanford.io/3FXszd0

  2. Kennametal ürün dizisinde yenilikçi modüler uçlar, piyasada bir ilk olan asimetrik Y-TECH™ matkapları, tescilli düztabanlı matkaplar, özellikle yumuşak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *