Molière, Frankenstein i Mechanický pomeranč – zaskočte si k Bezručům!

Molière, Frankenstein i Mechanický pomeranč – zaskočte si k Bezručům!

Divadlo Petra Bezruče vstupuje do sezóny, která k návštěvě divadla doslova vyzývá – nesetotiž název Zaskoč si k Bezručům! Divadlo uvede pět nových titulů a opět půjde z větší části o výrazně autorské počiny: zbrusu novou hru úspěšné české autorky, adaptaci kultovního románu, českou premiéru strhujícího příběhu i autorskou variaci na klasické hororové téma. Kromě toho se Bezruči znovu vydají za hranice svého domovského města i země v rámci řady zájezdů a zapojí se do několika doprovodných akcí, při nichž herci od Bezručůs gustem využívají šance potkat se se svými diváky i jinak než jen v divadelním sále.

První premiérou sezóny bude slavná hra klasika francouzské komedie Molièra Zdravý nemocný.Zábavnou taškařici o jednom velmi, velmi umanutém hypochondrovi s hereckým souborem nazkouší Vladimír Morávek – režisér výrazného rukopisu, který klasické komedii slibuje vtisknoutpunc svěžího obrazivého divadla. Hlavní roli Argana, vášnivého vyznavače léčiv a přítele všech ranhojičů, svěřil Morávek Norbertu Lichému. Na komedii prokládanou tanci budete moctk Bezručům zaskočit od září 2019, kdy proběhne premiéra. Pozor, kurz první pomoci není v ceněvstupenky!

Když před dvěma sty lety napsala Angličanka Marry Shelleyová svůj román o vědci Viktoru Frankensteinovi a jeho umělém člověku, nemohla tušit, jakému fenoménu dává vzniknout.V následující sezóně vtrhne slavné monstrum i k Bezručům – autorskou variaci na známé témaFrankenstein s herci připraví jeden z nejúspěšnějších režisérů mladé generace Jan Holec. Slibuje přitom hravé a žánrově překvapivé prozkoumání tématu lidské touhy vyrovnat se Bohu. Naskočte si, půlnoční prohlídka zámku hrůzy začíná v polovině listopadu 2019.

Na počátku roku 2020 nabídnou Bezruči jednu exkluzivní českou premiéru – vůbec poprvé na českých jevištích ožije strhující román Viktora Fischla Dvorní šašci. Příběh čtyř vězňů a jednoho velitele tábora smrti okouzlil už Miloše Formana, který jej toužil natočit jako film. K tomu však nakonec nedošlo, a tak vám můžeme čtyři podivíny, kteří přežili peklo, představit u Bezručů. Čekáte-li však další skličující ponor do tématu koncentračních táborů, mýlíte se. Autor odvádíz tohoto hrůzostrašného prostředí své postavy do světa, kde při svém hledání spravedlivé pomsty nacházejí věci mnohem překvapivější – smíření, odpuštění, krásu a snad i smysl lidského bytí. Dramatizace i režie fascinujícího příběhu se ujme Jakub Nvota, režisér úspěšné inscenace Spalovač mrtvol.

Kdo by neznal Alexe!? Toho sígra, co s partou kámošů občas přepadne nějakého náhodného kolemjdoucího. Proč? Z dlouhé chvíle. Protože můžou. Protože jim nikdo nenabídl nic víc. Klucijsou kluci, ne? Adaptaci kultovního románu Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč převedena jeviště mladá úspěšná režisérka Tereza Říhová v březnu 2020. Zaskočte si k Bezručům na šokující zpověď jednoho grázla.

Na závěr sezóny se k Bezručům vrátí úspěšná autorsko-režijní dvojice Anna Saavedra a JankaRyšánek Schmiedtová, která má za sebou několik oceňovaných inscenací – například Kuřačkyv Národním divadle moravskoslezském či autorskou adaptaci Hedy Gablerové právě u Bezručů. Tentokrát se ve své autorské inscenaci Bikini blues ponoří do vod plných zákeřných aligátorů a

útočných piraní – do nebezpečných vod zvaných „třídní sraz po letech“! Znáte to – fotky dětí, fotky domů, zpackané i veleúspěšné kariéry… málokdo z toho vyvázne bez šrámů a s nepoškozeným sebevědomím. Ale tohle přece nejsme my! Musíme pryč! Na řízný a zábavný roadtrip vás u Bezručů vezmeme už v polovině května 2020. Spacáky a plavky s sebou!

Nabídka inscenací připravovaných pro sezónu Zaskoč si k Bezručům! je pestrá, nejlepším zážitkem ovšem bude vidět připravované premiéry komplet! Kromě klasického sezónního či ročního předplatného pěti nových her nabízí pokladna také premiérové předplatné, které kromě slavnostní premiéry zahrnuje také přípitek a raut. Prodej předplatného zahájilo Divadlo Petra Bezruče od května. Předplatné můžete zakoupit osobně na pokladně divadla nebo objednat prostřednictvím formuláře na webu divadla www.bezruci.cz.

Divadlo Petra Bezruče čeká v následující sezóně také důležitá změna v uměleckém vedenídivadla. Tituly sezóny 2019/20 připravila dosavadní umělecká šéfka divadla Janka Ryšánek Schmiedtová společně s dramaturgyní Kateřinou Menclerovou – jejich působení však koncem stávající sezóny končí a od září nastupuje do funkce uměleckého šéfa mladý režisér Jan Holec.Divadelní režisér Jan Holec absolvoval režii na katedře činoherního divadla DAMU. Je jedním ze spoluzakladatelů Divadla Spektákl, spolupracoval s Astudiem Rubín, Jihočeským divadlemv Českých Budějovicích, Divadelní společností Masopust, Činoherním studiem Ústí nad Labem, Národním divadlem Brno, Klicperovým divadlem Hradec Králové či Divadlem LETÍ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

© 2018 www.backing.cz