Do porubské hasičárny nejen za pivem.

Do porubské hasičárny nejen za pivem.

K tomuto ročnímu období neodmyslitelně patří ZABÍJAČKA a k zabíjačce patří zabijačkové speciality jako jsou jitrničky, jelítka, tlačenka a třeba ovárek. My staršího data, kteří jsme vyrůstali na vesnici si pamatujeme tyto zabíjačky jako skvělou zimní událost. Ne náhodou jsme se tak ocitli o víkendu v porubském podniku HASIČÁRNA PUB, kde právě taková zabíjačka probíhala, a to opravdu se vším, jak si to pamatujeme z dětství a věřte, že ani slivovička na zahřátí nechyběla. Pan majitel nám dokonce na zahřáti připravil i skvělé svařené víno, a tak jsme ho opět vyzpovídali.

Jarku, proč jste dali svému podniku název HASIČÁRNA PUB?

– Název vznikl díky základní myšlence, dostat do Ostravy pivo Hasič ze stejnojmenného pivovaru v Bruntále, jenž je naším prvním projektem. V prostorách pivovaru jsme vybudovali restauraci, které místní začali spontánně říkat Hasičárna. Takže jasná volba.

Hledali jste dlouho prostor pro realizaci Vašeho snu, nápadu?

– Rozhodovali jsme se mezi centrem Ostravy a Porubou. Jednali jsme o prostorech na Stodolní, ale pro náš záměr nám atmosféra Stodolní ulice přišla neosobní, nevhodná.

Jste tedy spokojen s výběrem místa na porubském sídlišti?

– Ano, jsme spokojeni. Dostatek zeleně je to, čím nás městská část Poruba oslovila. Jsme nadšení z naší předzahrádky, kde, byť sedíte před restaurací, přesto jste skoro v parku. Další známkou dobrého výběru místa, je to, co máme vlastně potvrzeno od samotných hostů. Protože jsme pro ně tak blízko, stáváme se součástí jejich životů. Pořádají u nás své rodinné akce, oslavy, chodí i se svými dětmi na nedělní obědy, zahrát si šipky nebo si dát odpolední kávu a desert s kamarádkou.

Jaký je váš koncept, kam míříte a koho chcete oslovit?

– Cílem, je nabízet kvalitní služby pro naše zákazníky. U nás si to „své“ najde jak milovník piva, vína, tak i dobrého jídla.

Venkovní zabíjačka se zdá jako bezva nápad, je to vaše myšlenka, nebo se v Ostravě něco podobného už děje?

– Zcela jistě nejsme první ani poslední. Chtěli jsme našim hostům zprostředkovat zážitek, navázat na naše české tradice. A pokud můžeme vycházet z reakcí hostů, ohlas byl velký. Starší ročníky vzpomínaly na své zážitky ze zabíjačky, spousta těch mladších nikdy zabíjačku nezažila. Myslím, že se pobavili všichni, a to byl náš záměr.

Máte v plánu připravovat podobné akce i do budoucna?

-Samozřejmě. Celkem pravidelně pořádáme pivní festivaly, kde představujeme speciální piva zajímavých chutí z malých českých pivovarů. Dále degustace vína řízené someliérem, hudební večery se Sigma Guitars, kde si kapela Sasaband zve své hosty, Hospodský kvíz. Z gastro festivalů jmenuji jen pár, co máme za sebou a samozřejmě chystáme i další – burger fest, řízkobraní, hot dog fest a jiné.

Dozvěděli jsme se o této skvělé akci na vašem FB profilu, jak moc jste aktivní na sociálních sítích? Uvědomujete si potenciál marketingu na těchto soc. sítích?

– Bez sociálních sítí to již dnes nejde, a tak i my máme Facebookové stránky  a Instagram. Jejich prostřednictvím dáváme zákazníkům vědět o naší aktuální nabídce piv a akcích, které pořádáme. Nezapomínáme ani na vizuální stránku, naše speciální menu fotíme a zveme na ně své hosty.

Víme, že zde byla dříve „pizzerka“, jak se hosté tváří na změnu konceptu?

– Pravdou je, že s rekonstrukcí, kde jsme se snažili především o prosvětlení samotného interiéru jsme spokojeni a i hosté, kteří znali původní interiér, rozdíl zaznamenali. Setkali jsme se s pouze kladnými ohlasy, a to nás opravdu těší.

Co tedy nabízíte za speciality, máte něco, co v Ostravě na jídelním lístku nenajdeme?

– Jelikož jsme pivovarská restaurace, pivo je součástí i naší kuchyně. Nabízíme různé speciality jako „Šťavnatá žebra “ na černém pivě, tvarůžkový pivní koláč anebo sladkou tečku – sachr dort do kterého cukrářka přidává belgické tmavé pivo. Z ne příliš známých nápojů nabízíme svařené pivo a svařenou pivní mladinu.

Na co jste opravdu hrdý a na co byste chtěl pozvat naše čtenáře?

-Naším hlavním bonusem, je právě pivo Hasič. Abychom zákazníkům umožnili opravdový požitek z čepovaného piva, instalovali jsme v prostorách restaurace ležácký sklep, který zajistí správnou teplotu. Navíc ještě chladíme pivní sklo čímž má naše čepované pivo ten správný říz. A s dobrým pivem jde ruku v ruce dobré jídlo. I nadále chceme dělat poctivou kuchyni z čerstvých surovin a přinášet neobvyklé kombinace.

Ještě nás vždy zajímá, jak je to s personálem, víme z jiných rozhovorů, že nejtěžší na tomto podnikání je právě sehnat kvalitní spolehlivý personál.

– Je to vždy o lidech. V tomto oboru velmi záleží na osobnosti obsluhy, na tom, jak na sobě chce pracovat a v neposlední řadě, jak je spolehlivá. To vše pozná zákazník na první dobrou. V současné době jsme s naším týmem opravdu spokojeni.

Děkujeme za bezva odpoledne, trochu jsme se vrátili do dětství. Přejeme mnoho úspěchů v rozvoji Vašeho podnikáni a těšíme se na další skvělou akcičku.

 

Bližší informace o tomto podniku se dozvíte ZDE

FOTO GALERIE:

                          

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.