Neuvěřitelných 103 včera oslavil pan Gomola

Neuvěřitelných 103 včera oslavil pan Gomola

Pan Jan Gomola, občan městského obvoduOstrava – Jih včera s úsměvem a ve výtečné kondici oslavil neuvěřitelných 103 let.  Léta žije v obvodu v domově seniorů na Čujkovově ulici a drží si titul nejstaršího muže tohoto obvodu. V den svých narozenin přijímal gratulace a dárky nejen od svých blízkých, ale také od vedení městského obvodu v čele se starostou Martinem Bednářem a náměstkem ostravského primátora Zbyňkem Pražákem.

Dětství prožil v Dolní Lomné, společně s pěti sourozenci. Vyučil se malířem. V době 2. světové války bojoval jako voják Wehrmachtu. Své vzpomínky na toto období sepsal do knihy „Objevil jsem Katyň“, která vyšla v roce 2009. Do roku 1957 byl zaměstnán jako stavbyvedoucí, poté musel z politických důvodů zaměstnání opustit a nastoupil na šachtu. S manželkou vychovali dvě dcery, v současnosti se raduje z pěti vnoučat a tří pravnoučat.

Pan Gomola má stále radost ze života, optimismus z něj přímo září. Starosta Martin Bednář předal oslavenci spolu s přáním zdraví a osobní pohody také čokoládový dort, dárkový balík a kytici.

 

 

Už máte staženou naší aplikaciMOJE OSTRAVA???

Stáhnout si ji můžete přes tyto odkazy

                         

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *