Korsika uprostřed Hlavní třídy v Porubě.

Korsika uprostřed Hlavní třídy v Porubě.

Před nedávnem se v Porubě na Hlavní třídě otevřel nový podnik LA CORSE. Někomu se může zdát tento název povědomý. Ano, zase tak nový podnik to v Ostravě není, jen změnil adresu. Vyzkoušeli jsme a hned vyzpovídali majitele.

 

-Co Vás vedlo k tomu, přestěhovat podnik z rušné Stodolní ulice do celkem poklidné Poruby?

K Porubě mám citovou vazbu, jelikož jsem tu strávil podstatnou část svého života a je pro mě nejpěknější částí Ostravy. Bar jsme otevřeli jako první v oblasti Stodolní ulice a po dobu 4 let jeho působení jsme stále hledali vhodné prostory v Porubě na Hlavní třídě. Hlavní třída na mne totiž působí jako nejznámější ulice ve Francii Champs-Élysées. Stodolní ulice již není to co to bývalo. 

– Jak dlouho jste si pohrával s myšlenkou přestěhovat podnik do Poruby a jak dlouho Vám trvala realizace?

Původně jsme chtěli otevřít bar v Porubě, ale nenašli jsme vhodné prostory, proto jsme otevřeli bar v oblasti Stodolní ulice. Po 4 letém působení na Stodolní se nám podařilo vhodné prostory objevit. Realizace trvala 15 měsíců. Takto dlouho to trvalo hlavně kvůli úřadům a všem institucím, kterým jsem museli dokládat spoustu dokumentace, které stály nemalé peníze a nekonečného úsilí a vytrvalosti. 

– Jaký je koncept Vašeho podniku, jste více kavárna nebo koktejlový bar?

Jsme hlavně koktailový bar, ale také nabízíme kávu, pivo a ostatní alkoholické a nealkoholické nápoje. 

– Proč název LA CORSE?

La Corse je v překladu Korsika. Korsika nás inspirovala z rodinných důvodů. Má sestra působila na Korsice 11 let a její přítel 16 let. Já sám jsem měl tu možnost Korsiku navštívit a vidět mnoho míst tohoto úchvatného ostrova. 

 

– Na jakou klientelu cílíte?

Naši hosté jsou právě ti, kteří rádi ochutnají nějaký zajímavý koktejl a zároveň jsou příznivci těchto nápojů ať už alkoholických či nealkoholických, věková kategorie je různá, u nás si vybere z nabídky každý podle toho, kdo má co rád a co mu vyhovuje. 

– Umíte nabídnout svým hostům něco jiného, co třeba v Porubě není?

Nabízíme korsické kaštanové pivo, které u nás není běžně k dostání. Jsme přesvědčení, že kaštanové pivo Pietra, aperitiv Cap Corse a myrtový likér nenabízí žádný gastronomický podnik v Ostravě a možná ani v ČR. Hlavně nabízíme koktaily, které již upadly v zapomnění od starých mistrovských barmanů dle originálních receptur. 

– Jste gastronom? Jak dlouho se pohybujete v tomto oboru?

V oboru se pohybuji od nástupu na SOU společného stravování tj. již 27 let. 

– Pracujete taky nebo podnik řídíte jen jako šéf?

V baru jsem každý den jako barman a šéf v jedné osobě. 

– Na Hlavní třídě se v poslední době otevřelo několik nových podniku, nemáte strach z konkurence?

Z konkurence strach nemáme, jelikož každá provozovna má jiný koncept. Koktejlový bar v Porubě v tomto podání není. Na Stodolní ulici nás bylo téměř 60 různých podniků, takže ne, nemám strach. 

 

– Váš podnik se nachází hned vedle tří zaběhnutých restaurací. Není to krok špatným směrem?

Každý ze sousedních podniků má jiný koncept a hosté si mohou vybrat dle nálady a podle toho na co mají chuť a nebo projít všechny podniky během jednoho večera. Aspoň se moc nenachodí. 

– Máte v plánu vybudovat před podnikem předzahrádku?

Ano. Její podoba bude dle norem městského obvodu Ostrava Poruba 

– Na co byste rád pozval naše čtenáře, děláte tady nějakou specialitu?

Naše specialita jsou cocktaily, dále pak nabízíme vlastní domácí tvorbu, k pivu utopence, tvarůžkový tataráček a pomazánku, k vínu nakládané sýry a Rillettes de Connerré  což je považováno jako francouzská delikatesa (paštika) a ke koktailu další koktail, dodává usměvavý pan majitel.

Dobrá poloha tohoto nového podniku, příjemná atmosférou a parkoviště přímo před dveřmi jsou velké přednosti a my držíme palce. Zdá se, že se Hlavní třída probouzí k životu.

Více o tomto podniku se dozvíte ZDE

 

 

Už máte staženou naší aplikaciMOJE OSTRAVA???

Stáhnout si ji můžete přes tyto odkazy

                         

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.