Exotická oáza v centru Ostravy, to jsou thajské masáže SEN SABAI

Exotická oáza v centru Ostravy, to jsou thajské masáže SEN SABAI

Každý z nás po práci rád relaxuje, někdo si vyjede na kole do přírody, jiný jde na drink a někdo si přečte pěknou knížku. My jsme požitkáři, rádi zkoušíme dobré jídlo anebo se necháme hýčkat ve wellness nebo na masáži. Vyzkoušeli jsme už spoustu salónů v Ostravě a okolí. K Vánocům jsme si nadělili poukaz na thajskou masáž, kterých je v Ostravě hned několik. Někteří z Vás nám dají jistě za pravdu, že thajská masáž je úplně něco jiného než klasická masáž, kterou známe. My jsme si samozřejmě vybrali podnik, ve kterém jsme ještě nebyli. Tentokrát padla karta na SEN SABAI, který má své sídlo v centru na Nemocniční ulici. Byli jsme překvapeni prostředím, ve kterém samotná masáž probíhá. Není to jen klasická masérna, ale solná jeskyně. Majitelkou tohoto salónu je Thajka. Vzhledem k tomu, že neumí česky, jsme jí nemohli ani vyzpovídat. Naštěstí byl přítomen i manžel, který je Čech, a tak jsme se nakonec pár zajímavosti dozvěděli.

 

Jak dlouho už provozujete tento salón?

Salón thajských masáží Sen Sabai oslavil v prosinci roku 2018 první výročí.

Koho to byl nápad otevřít v Ostravě salón s thajskými masážemi?

Byl to sen mé manželky Pranee. Má dlouholetou praxi v masírování a chtěla si otevřít salón podle svých představ. Já jsem byl také pro otevřít příjemné centrum s těmito masážemi. Když se nám podařilo najít vhodné prostory i se solnou jeskyní bylo rozhodnuto. Její nápad byl provádět masáže přímo v ní.

Masérky jsou Thajky nebo jsou zde zaměstnány i masérky jiné národnosti?

Ne, ne, masérky jsou rodilé Thajky i když se k nám dostávají informace, že nezaměstnáváme pouze Thajky, není tomu tak.

 

Jak dlouho se paní Pranee věnujete thajským masážím?

Před 10 lety vystudovala masérskou školu v Thajsku.

Od té doby se aktivně věnujimasírování, říká paní Pranee

Odkud z Thajska pochází Vaše žena a jak dlouho už v Česku žije.

Manželka pochází z thajského města Buriram. V České republice žije již 10 let.

To je docela překvapivé, proč se tedy paní Pranee ještě nenaučila česky?

Manželka hovoří kromě rodné řeči anglicky. Angličtinu používáme nejčastěji při naší vzájemné komunikaci. Český jazyk, především výslovnost, je pro ni velmi obtížný. Její schopnost porozumět je ovšem velmi dobrá.

Kde jste se poznali?

Rád cestuji a na jednom mém poznávacím pobytu v Thajsku, jsme se s Pranee potkali.

Proč thajské masáže v solné jeskyni?

Je velmi příjemné být masírován a využívat zároveň zdraví prospěšných účinků solné jeskyně. Suchá inhalace vzduchu je vhodná u chronických onemocnění dýchacích cest, alergických i kožních problémech, při neurózách a psychickém stresu.

 

Co vše svým klientům nabízíte?

Nabízíme thajské masáže tradiční i olejové. Masáže určené k opečováváni určitých částí těla: masáž nohou, zad, antimigrénozní masáž hlavy a šíje. Masáž anticeliulitidní je určená na míru ženám a je vhodná k ošetření nejen problematických partií, ale i k zaktivování lymfatického systému. Masérky můžou masáže upravit (druh i délku) dle přání zákazníka. Všechny techniky masírování jsou spojeny v relaxační „Královské masáži“.

Máte zde něco netradičního, co jinde v Ostravě nenajdeme?

Určitě to je možnost masáže v solné jeskyni. Naší specialitou je rovněž anticelulitidní masáž.

Docela příjemný je fakt, že děláte párové masáže, jak hodně jsou využívány?

Párové masáže v solné jeskyni patří k nejoblíbenějším. Sdílení hezkých chvilek v prostředí solné jeskyně je pro zákazníky atraktivní. Určitě bychom rádi tuto párovou masáž všem doporučili. Dodává paní Pranee

 

Ze světa a z televize známe, že na thajských masážích se masérky prochází po těle klienta, tuto zkušenost jsme zde neměli možnost zažít. Vysvětlíte nám, jak to tedy je?

Masérky používají při masáži celé své tělo. Doteky chodidel či loktů jsou vždy cílené a není používáno násilné manipulace.

Jak obtížné je dostat zaměstnance z Thajska do České republiky a jak složitý je proces cizince z Asie zaměstnat?

Ano, zaměstnat rodilé Thajky není jednoduchá záležitost. Administrativa nutná k vyřízení formalit je náročná časově i finančně.

Na jakou masáž, byste rádi pozvali naše čtenáře?

Zákazníkovi nabídneme masáž dle jeho požadavků: tradiční, relaxační nebo zaměřenou jen na určitou partii těla. Pokud bude chtít sdílet příjemné pocity s blízkým člověkem, potom doporučujeme párové masáže v solné jeskyni. Ženám doporučujeme velmi oblíbenou vitální anticelulitidní masáž.

Máte v plánu nějaké novinky, nebo se rozšířit i do jiných měst v okolí?

Paní masérka Pranee ráda nabízí zákazníkům novinky. Nabízí často změny v různých kombinacích masáží, možnost volby konkrétní masérky nebo rozšiřuje nabídku o nové druhy masážních olejů. Oleje, které používá, jsou dovezeny z Thajska. Proslulá thajská tygří mast se využívá při masáží zad a šíje, Kvalitní výrobky české bio kosmetiky firmy Saloos mají při masážích taky své zastoupení.

 

Děkujeme za nevšední zážitek a příjemný rozhovor u skvělého thajského čaje. Těšíme se na další skvělou masáž.

 

 

Pokud budete mít zájem vyzkoušt nějakou z masáží tohoto příjemného salonu, můžete se objenat ZDE

 

Už máte staženou naší aplikaciMOJE OSTRAVA???

Stáhnout si ji můžete přes tyto odkazy

                         

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.