Rekultivace předprostoru Uralu v Ostravě-Zábřehu je hotová

Rekultivace předprostoru Uralu v Ostravě-Zábřehu je hotová

Veřejný prostor před obchodním střediskem na Jugoslávské ulici v Ostravě-Zábřehu prošel od srpna do listopadu zaslouženou revitalizací. Zvýšila se estetizace místa i počet parkovacích míst.  Součástí stavby, za níž obvod zaplatil jedenáct milionů korun, bylo i doplnění nového mobiliáře a výsadeb.

Díky realizaci stavby s názvem „Parkoviště a předprostor objektu na ul. Jugoslávské, Ostrava-Zábřeh“se tento veřejný prostor může pyšnit architektonickou kvalitou i  šestnácti novými parkovacími místy. Rekonstrukcí prošlo i stávajících dvacet jedna parkovacích stání na ul. Jugoslávské. Nově vytvořená parkovací stání se dopravně napojila novým sjezdem na komunikaci ul. Tylova. Na místě byly osazeny prvky městského mobiliáře v podobě pěti květináčů a dvanácti betonových prefabrikovaných kostek k sezení. K oddělení prostoru pro pěší a parkovacích míst slouží dělící kovové sloupky, nechybí ani nové odpadkové koše.

Místo krášlí i zrestaurovaný „Květ“ od ak. sochaře Otto Ciencialy. Umělecké dílo pocházející z přelomu 70. a 80. let minulého století jsme s ohledem na jeho havarijní stav nechali restaurovat v sochařském ateliéru.  Nyní je již zpět jako součást nové kašny. Ta bude v jarních a letních měsících provozu využívat pro pohon čerpadla solární panel. Údržbu kašny zajišťují Technické služby Ostrava-Jih,“ uvedla místostarostka pro investice Hana Tichánková s tím, že k tomu, aby byla příjemná celá lokalita, je zapotřebí také zapojení soukromých vlastníků objektu nákupního centra.

 

 

Už máte staženou naší aplikaciMOJE OSTRAVA???

Stáhnout si ji můžete přes tyto odkazy

                         

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

© 2018 www.backing.cz