NOBLE Restaurant v komplexu Venuše láká k odpočinku a kulinářskému zážitku

NOBLE Restaurant v komplexu Venuše láká k odpočinku a kulinářskému zážitku

Od začátku letošního roku do září prošla restaurace umístěná v komplexu Venuše v Ostravě Hrabůvce zásadní proměnou, ze které je patrné, že se zde snaží odlišit od původního konceptu. Příjemný interiér a zkušený Executive Chef se svým týmem napovídají, že se zde rodí něco vyjímečného. Vyzpovídali jsme proto manažera a zároveň ŠÉFKUCHAŘE Davida Kravčíka.

 

 

Davide, před nedávnem se změnil název Restaurace Venuše na NOBLE Restaurant. Znamená tento název, že jste nóbl restaurace?

Vůbec ne, jsme restaurace, která se samozřejmě chce odlišit od ostatních tím, že zákazníkům dopřáváme něco nevšedního a něco, co si nemohou vytvořit sami doma. Základ v naší restauraci jsou čerstvé suroviny a neustálá kreativita.

Nemáte obavy z toho, že si budou lidé stále spojovat tuto restauraci s historicky známou diskotékou?

Objekt má veliký potencionál a v budoucnu plánujeme spousty akcí, nicméně se především zaměřujeme na restauraci a s ní vše spojené, proto si osobně myslím, že není důvod k obavám. Jsou to nyní dvě samostatné jednotky.

Jaký je tedy koncept této nové restaurace?

Koncept této restaurace je především být nevšední, máme zde i stařené maso, které si sami staříme okolo 40 dní suchou a mokrou metodou, máme širokou škálu různorodých jídel, která jsou rozdělená do dvou jídelních karet. Obědová karta a Večerní a víkendová karta.

Chcete se zaměřit na nějakou speciální kuchyni?

Nechceme, děláme mezinárodní kuchyni s tím, že mé hobby je předělávat a upravovat pokrmy české gastronomie na netradiční. V dnešní době je vše vymyšleno, já s mým týmem dáváme pokrmům nový kabát.

   

    

V jídelním lístku jsme zahlédli širokou nabídku pizzy, nebudete se tedy orientovat na italskou kuchyni?

V naší restauraci máme i pizzu, která zde fungovala i dříve a já tomu říkám dobrý doplněk jídelního lístku. Nicméně se snažíme dělat pizzy s tradičními italskými surovinami. Můj záměr pizza sekce byl hlavně takový, že je sekce samostatná a pizzaři nám neustále pečou naše pečivo, kterého máme přes 30 druhů, a proto nemusíme nic kupovat. A tak je to se vším, vyrábíme si vše sami.

Kde jste získal své kuchařské zkušenosti? 

Své největší zkušenosti jsem získal v Praze v hotelu Four Seasons, kde jsem byl v teamu, který získal první michelinskou hvězdu v České republice pod vedením Andrea Accordiho. Dále jsem cestoval po světě, kde hlavně v Irsku v hotelu Ratsallagh mne to pořádně nakoplo a já si uvědomil, že svou práci opravdu miluji. Dále jsme ušli velmi kreativní cestu i s kolegou Štefanem Roďomem a týmem na Zámečku v Petrovicích, kde jsme s jídlem i „levitačně létali“. 

Máte tedy bohaté zkušenosti ze zahraničí. Jaky spatřujete rozdíl mezi českým a třeba irským hostem?

Rozdíl mezi českým a cizím konzumentem je znatelný, v cizině se žije jiným životem a jídlo je pro ně svaté, a proto nikam nespěchají. Váží si jídla i kuchaře, který ho připravuje a zaplatí si za něj. Naopak český konzument je uspěchaný, snaží se ve všem hledat chyby a vždy v prvé řadě řeší cenu, až potom kvalitu. Je to bohužel na škodu než k úžitku, proto si myslím, že to je jeden z důvodu, proč jsou tady kuchaři nedocenění a zvláště, že už ti dobří kuchaři skoro ani v ČR nejsou. Málo konzumentů si totiž dokáže představit, jak náročné je sestavení jídla a kolik práce kolem toho je.

V Ostravě už restaurace s podobným konceptem funguje, v čem se chcete odlišit a co umíte svým hostům nabídnout navíc? 

Neřekl bych až doslovně, že je tady pár restaurací nám podobných, a hlavně nemáme důvod s nikým soupeřit, jelikož opravdu klademe důraz hlavně na chutě a technologickou úpravu pokrmů, ale jak jsem už dříve zmínil, chceme dát lidem něco, co si sami doma nevytvoří a nikde jinde nevyzkouší.

Čekáte tedy náročnější klientelu nebo si myslíte, že vás budou vyhledávat i méně nároční hosté? 

Chceme, aby Noble restaurant upoutal pozornost všech zákazníků bez rozdílu.

Dnes se restaurace prezentují kvalitními českými surovinami od vybraných dodavatelů. Máte taky své dodavatele? Popřípadě koho?

Ano, to máte pravdu, jsme otevření přes dva měsíce, ale už za tu dobu máme své dodavatele na vytříbené suroviny. Například česká vejce, a to i křepelčí, maso od H+H řeznictví, med od pana Chlebiše, zeleninu a další.

Restaurace přes den vypadá úplně jinak než večer, kdy má opravdu příjemnou atmosféru luxusní restaurace. Je to záměr?

Celkově to záměr byl, přes den lidé spěchají, neuvolní se a stále jsou v kolotoči času, proto je ani prostředí kolikrát nezajímá. Večer už se na to každý dívá jiným podhledem a odpočívá a atmosféru vnímá jiným způsobem, jelikož si to chce vychutnat. Naše restaurace má hlavně příjemné

Víme, že je dnes opravdu problém sehnat kvalitní personál se zkušenostmi, jak jste se s tímto problém vypořádali vy?

Co se týče personálu u nás, tak jsem za něj rád. Je tady spousta šikovných lidí, kteří svou práci stále zdokonalují, ale jak opakovaně tvrdím, je to opravdu běh na dlouhou trať a vydrží to jen ti nejzdatnější.

Jste tedy v tuto chvíli spokojen se svým týmem?

Ano, ano jsem. Jsou to lidé, bez kterých bych nedokázal podnik vystavět. Mezi dva mé nejdůležitější kolegy patří můj Sous Chef Josef Madl, se kterým spolupracuji už 7 let, dále Pastry Chef Barbora Chrápková, která se hlavně stará o naše skvělé dezerty a taky se mnou spolupracuje 5 let. A dále je to moje zástupce manažera Iva Šuláková a Vrchní servisu Petra Cenigová.

Přiznáme se, že jsme o změnách v této restauraci nevěděli. Používáte k prezentaci restaurace sociální sítě?

Ano na sociálních sítích jsme. Čtenáři nás najdou na Facebooku Instagramu pod názvem Noblerestaurant.

Máte nějakou specialitu, na kterou jste opravdu hrdý a na kterou byste rád pozval naše čtenáře?

Rád si hraju, a proto bych rád Vaše čtenáře pozval třeba na Hovězí hrudí konfitované v marsale a čokoládové mátě s bramborovým pyré, černým kořenem a čerstvě strouhaným křenem, nicméně každé jídlo u nás v Noble je má specialita a nedělám mezi nimi rozdíly, každým jídlo ladím než ho pustím mezi hosty ve finální podobě.

Jak byste svými slovy popsal tuto restauraci?

Místo k odpočinku s kulinářským zážitkem.

Držíme Davidovi a jeho týmu palce, ať se mu podaří splnit si svůj sen.

Dodáme jen, že restaurace má otevřeno každý den a parkoviště naleznou hosté před budovou

Více informací o NOBLE RESTAURANT naleznete na webu noblerestaurant.cz

 

Jedna odpověď

  1. newtown ntc33 napsal:

    Existing entirely online now, that has changed, usually by discovering generally there was little to be concerned.
    You can also choose several niche directories with articles that concentrate on the same
    topic since the website. https://918kiss.bid/downloads/219-download-ntc33

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.