Vyzkoušeli jsme za Vás „MILÁNO MĚSTO MÓDY, NÁDHERNÝCH PAMÁTEK A DOBRÉHO JÍDLA“

Vyzkoušeli jsme za Vás „MILÁNO MĚSTO MÓDY, NÁDHERNÝCH PAMÁTEK A DOBRÉHO JÍDLA“

Před nedávnem jsme Vám připravili tip na levné letenky do Milána. Nedalo nám a vyzkoušeli jsme si krátký letecký pobyt z Ostravy.

Letenka nás vyšla na 518,- za osobu bez většího zavazadla, ale na tři dny stačí, pokud nejste naroční. Vzhledem k tomu, že v Milánu je stále letní počasí, člověk toho zase až tak moc nepotřebuje:-).

Rezervovali jsme si taktéž pronájem auta, za které jsme zaplatili včetně rošířeného pojištění 1408,- za tři dny. Tuto variantu ale nedoporučujeme. Ucpané cesty, problém s parkováním a najít hotel v centru, nebo někde poblíž, který má vlastní neplacené parkoviště je opravdu problém. Navíc se všude krásně dostanete městskou dopravou.

Jelikož jsme letenky kupovali  týden před odletem, bylo docela obtížné najít levný hotel, přesto jsme našli hotel v blízkosti metra, za který jsme  zaplatili 4.435,-. Všeobecně platí, že čím blíž k centru, tím vyšší cena. Snídaně nebyla v ceně a stála 129,- na osobu a noc. My jsme však zvolili snídani formou návštěvy místní pekárny, kde za cca 5 euro dostanete dobrou kávu, džus a třeba 2 Croissanty.

Samotná prohlídka Milána je velice individuální záležitostí. My jsme si pěšky prošli a navštívili

PIAZZA DEL DUOMO

DÓM

GALERIE VIKTORIA EMANUELA II

PALAZZO REALE DI MILANO

CASTELLO SFORZESCO

SANTA MARIA DELLE GRAZIE

A MNOHO DALŠÍHO

 

Kdo ještě nebyl v MILÁNU a přemýšlí o návštěvě tohoto skvostu, určitě můžeme doporučit a z vlastní zkušenosti říct, že tři dny v Milánu nemusí nabourat Váš rozpočet. Třeba Vysoké Tatry Vás můžou přijít na větší peníze.

Náš rozpočet pro 2 osoby.

Letenky 2×518,-

Pronájem auta + benzín, parkoviště cca 2.500,-

Hotel 4.435,-

Útrata cca 200,- euro za metro, snídaně, obědy, večeře, kávíčky atd:-)

Celkově nás tedy 4 dny v Milánu vyšly na 13.000,-

Pokud však objednáte letenky a hotel dostatečně dopředu a nebudete si půjčovat auto, může se cena prodlouženého víkendu v Milánu posunout klidně o 3 – 4 tisíce níže.

 

 

MOJE OSTRAVA to je mobilní aplikace, ve které naleznete informace o akcích, kultuře a zábavě v Ostravě a okolí. Stáhnout si jí můžete zdarma zde:

                 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *