Galerie DUKLA – krásná, ale prázdná.

Galerie DUKLA – krásná, ale prázdná.

Před nedávnem se po dlouhé a jistě finančně nákladné rekonstrukci slavnostně otevřela pasáž – GALERIE DUKLA. Čekali jsme, že tato pasáž neboli galerie ožije, že si Porubáci užijí něco nového, pěkného a vyjimečného. Jaké však bylo nemilé zjištění, když jsme se v pátek procházeli touto pasáží. Smutný je to pohled na tuto pěkně opravenou pasáž s prázdnými výlohami. Galerie Dukla zní krásně, zní kulturně.

    

Proč tedy někdo nevystaví v těchto nově zrekonstruovaných výlohách něco, co by galerii jen trochu připomínalo? Proč se Městský obvod Poruba nepostará, aby tato pasáž ožila? Co třeba přidat pár laviček a stánek s kávou, co třeba naplnit výlohy díly mladých umělců nebo obrázky dětí z mateřských škol. Viděli jsme piano, na kterém si může kolemjdoucí zahrát. Jistě skvělá myšlenka, ale pro koho? Možná by páni radní mohli vystrčit nos kousek za hranice, kde i v malých městech umí udělat pro své obyvatele více, než jen rekonstrukci čehokoliv a nechat to napospas usudu. Určite, by se lidé v této pasáži rádi scházeli, kdyby ovšem měli proč. Za nás tedy palec dolů.

CO VY NA TO??? 

 

Informace o akcích, kultuře a zábavě naleznete v mobilní aplikaci MOJE OSTRAVA,kterou můžete zdarma stáhnout zde:

                 

 

 

Jedna odpověď

  1. Jiří Klečka napsal:

    V galerii byla do minulého týdne instalována výstava mladého pražského umělce Jana Pfaifera.Tato skončila a nyní se instaluje další.Ohlasy při instalaci veskrze pozitivní,lidé jsou s podobou pasáže spokojeni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.