Solný důl Wieliczka

Solný důl Wieliczka

Rádi bychom Vám doporučili návštěvu královského města Krakov a nedalekého solného dolu Wieliczka (Vělička), který je od roku 1978 zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Tento důl byl v provozu nepřetržitě od 13. století až do prvního desetiletí 21. století, kdy byla z důvodu vysokých nákladů těžba soli ukončena. Můžete si zde mohou prohlédnout 3,5 km dlouhou trasu, která zahrnuje prohlídku soch historických i mýtických postav, vytvořených z kamenné soli. Kromě skutečného a vědeckého vysvětlení vzniku rozsáhlých solných ložisek je také návštěvníkům přiblížena i pověst o vzniku dolu, spojená se středověkými panovníky polskými a uherskými.

Když už budete v Krakově, tak za návštěvu určitě stojí mimo jiné také ŽIDOVSKÉ GHETTO a Muzeum v Schindlerově továrně. Obojí můžete znát z filmu „Schindlerův seznam“ Nevynechejte ani Hrad s katedrálou Wawel a historické centrum města.

Ukázat na mapě

Doporučujeme hotel

Přejít na web

 

  

  

MOJE OSTRAVA to je mobilní aplikace, ve které naleznete informace o akcích, kultuře a zábavě v Ostravě a okolí. Stáhnout si jí můžete zdarma zde:

                 

Jedna odpověď

  1. İzmir’deki Efes Antik Kenti’ne benzerliğiyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ‚Efes’i olarak biliniyor.
    Doğu Roma İmparatorluğu’nun, sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla
    kurduğu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *