Ty Jarek, zrob to za mě, bo ja musim do doktora

Ty Jarek, zrob to za mě, bo ja musim do doktora

Ostravaci maju kratke zobaky bo neni čas co? Víte jak vubec znikla ostravština? Použivate taky ostravštinu nebo mluvite spisovně. Všimli ste sy, že sy ostravština vystači s šesti pady? Ty Karel daj mi teš jeden škopek. Martin uš idu, ideš teš? Marta co robiš? Dušan rožni světlo, Vite eště co znači „le un i„?  Chodite do doktora nebo k lékaři?

Jak ste na tom Vy? Co si myslite, měla by se ostravština zanechat nebo sy připadate jak „babraci“ když někde promluvite ostravsky?

Víte co znamená “ cypaty, dekel, fachat, fulat, gizd, gichnut, migat, vergle, pajšel nebo šufan?

CO VY NA TO ???

 

Stáhli jste si už naší aplikaci MOJE OSTRAVA ???

   

8 Odpovědi

  1. Porn300 sitesinin tarihindeki en çok izlenen BÜYÜK GÖĞÜSLÜ ANNE sahneleri Anne oğlunu porno izlerken görüyor, sonra yardım ediyor 21:52.

  2. Martina napsal:

    Znám všechny tyto slova.Neco málo používám.Hlavne slovo gizd.😀Přestěhovala jsem se po 43 letech z Ostravy do Čech.Tady se říká ty kráso,cápek,velkej,malej atd.Ale Ostravstina je hezká.Bo z ní pocházím.👍

  3. Vladimír Michna napsal:

    Někdy se přistihnu, že když mluvím používám slůvko BO zcela podvědomě. Tě slovům použitým v textu rozumím a znám i jejich ekvivalent. Nedávno se mě ptal jeden kamarád, co je to cyp, tak jsem mu to vysvětlil. Byl překvapen hlavně tím, že to znamená i něčeho mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *