Canteen, revoluční rozvoz jídla v Ostravě

Canteen, revoluční rozvoz jídla v Ostravě

Před nedávnem jsme objevili firmu CANTEEN, která rozváží obědy po Ostravě. Objednali jsme si tedy a vyzkoušeli. Rychlost se kterou nám byl oběd přivezen nás překvapila. Jídlo bylo opravdu chutné a nebyli bychom to my, abychom nechtěli nakouknout pod pokličku. Kontaktovali jsme tedy majitele podniku Canteen a domluvili si schůzku. Ochotný pán Jakub nám ukázal zázemí podniku a my jsme ho při té příležitosti vyzpovídali.

Jste vyučen v oboru?

Ne, to nejsem.

Co Vás vedlo k založení firmy na rozvoz obědu?

Především láska k jídlu a vaření. Ovšem, že bych měl jasnou představu nebo sen o rozvozové službě jídla, to určitě ne. Především jsem vždycky chtěl dělat co mě baví, a to kuchyně a podnikání bezesporu splňuje. V druhé řadě jsem pak začal přemýšlet, jak být lidem užitečný, podělit se s nimi o radost, kterou z vaření mám já, a také, co mi na ostravské gastronomii vadí a čím ji můžu posunout vzhůru. A postupem času, kdy jsme začali rozvoz jídla utvářet, mi docházelo, že food-delivery služby mají budoucnost a že v Ostravě jsou na hodně mizerné úrovni.

Jak dlouho jste na trhu?

Trvalo dva roky než vznikl koncept Canteen, který funguje dnes.

Jaké byly začátky?

Těžké jako všechny začátky, navíc bez jakéhokoliv kapitálu to bylo pouze o dřině. Ráno jsem nakoupil suroviny, uvařil, rozvezl, uklidil po sobě kuchyň a šel jsem makat na tom, abychom další den prodali více jídel než dnes. Pamatuju si, když jsme jeden den prodali pouze jedno jídlo. V těch začátcích jsem dokonce na dva roky přišel o řidičské oprávnění 😀 ale takto jsme se dostali k zákazníkům pouze dobrým produktem a službou, kterou oni doporučovali dál a tudíž jsme rostli pozvolna, což je pro člověka, který vede svůj první podnik, velice důlěžité. Na začátku jsme stále, ale dnes už jsme schopni rozvézt sto jídel za dvě hodiny.

Dnes spousta restauraci v Ostravě rozváží obědy přes dáme jídlo nebo dovezu ti, vy jste se vydal vlastní cestou, proč?

My restauraci nemáme, soustředíme se pouze na rozvoz jídla, to jsou dva úplně odlišné podniky. Kdybych měl restauraci, určitě bych zase nerozvážel jídlo. Má to svoje plusy i mínusy. V začátcích jsme přes damejidlo fungovali také, získali jsme tak nové zákazníky a byl to pro nás tehdy důležitý prodejní kanál. Mám vizi skoncovat s čekáním na jídlo, nespolehlivou službou a nekvalitním produktem. Takovou revoluci bychom nebyli schopni udělat prostřednictvím alternativních rozvozů.

Nebojíte se konkurence? Čím si myslíte, že se od konkurence odlišujete?

Konkurence je důležitá, bez ní bychom se nemohli posouvat dál. Ovšem jdeme svou cestou, Ostrava je malý trh, zde konkurenci neřeším. Spíše se snažíme lidi naučit, že rozvoz jídla může být spolehlivý, jídlo na úrovni dobré restaurace a dovoz bleskový. Za toto si říkáme o něco více peněz než třeba konkurenční rozvozy, ale na to si lidé také musí zvyknout. To je problém našeho regionu, ale i zde děláme kroky kupředu a troufám si říct, že meníčkům za stovku odzvonilo.

Kde všude si mohou zákazníci objednat vaše jídla?

Lidé z centra, Mariánských Hor a Fifejd, Vítkovic, Nové Vsi a nově také z Poruby.

Jak se Vám daří dodržet 15ti minutovou dodací lhůtu?

Snažíme se co nám síly stačí. Je to náš závazek vůči zákazníkům. Někdy to samozřejmě nezvládáme, ale v takovém případě se snažíme se zákazníkem komunikovat o času doručení. Ovšem věřím, že naše logistika půjde nahoru, momentálně pracujeme na logistickém softwaru, který nám pomůže zkrátit dobu doručení ještě níže a zefektivnit rozvoz.

Plánujete rozšířit firmu i do jiných měst mimo Ostravu?

Rozhodně, plány jsou velké. Jakmile uspějeme zde, chci zkusit větší trhy, větší města, větší konkurence. Máme před sebou hodně práce.

Jaké je Vaše krédo?

Dělat lidi šťastnější pomocí jídla.

Co by jste rád vzkázal svým zákazníkům prostřednictvím naší aplikace?

Doufám, že i přes dny, kdy všechno nemusí fungovat perfektně, se nám daří s nimi sdílet radost a lásku, kterou do vaření a naší práce dáváme, protože jejich spokojenost nám dává chuť a energii dělat věci jinak a na stoprocent.

My přejeme tomuto optimickému majiteli firmy CANTEEN mnoho úspěchů v dalším podnikáni a spoustu spokojených zákazníků