Naší kancelář zdobí industriální stůl od ostravské firmy VERONESE ART INDUSTRIAL DESKS

Naší kancelář zdobí industriální stůl od ostravské firmy VERONESE ART INDUSTRIAL DESKS

Před nedávnem jsme řešili nový stůl do naší kanceláře, běžné markety s nábytkem nabízí sice nepřeberné množství krásných stolů, ale žáden z nich neměl to, co jsme hledali. Začali jsme tedy hledat na internetu a našli jsme něco, co jsme přesně hledali a dokonce od místní firmy VERONESE ART INDUSTRIAL DESKS, která vyrábí „industriální stoly“. Bylo rozhodnuto. Po telefonické domluvě jsme byli pozvání majitelem firmy panem Viláškem do dílen, kde tyto stoly vznikají a mohli jsme tak nakouknout pod pokličku a vyzpovídat majitele firmy, co ho vedlo k výrobě takto originálních kusů nábytku. Však posuďte sami.

 

Co Vás vedlo k myšlence vyrábět právě tyto industriální stoly ?

Podnikám od roku 1992, prošel jsem za tu dobu různými profesemi, od oprav aut po malování skla či kachlí ale hlavním oborem byla obchodní činnost. Došel jsem však do určitého věku a to nekonečné cestování mě přestalo naplňovat, začal jsem přemýšlet co dál se svým životem a v tu chvíli se mi vybavila vzpomínka na pobyt v Německu na farmě u známých, kteří měli vybaven svůj dům v industriálním stylu. Strašně se mi to tenkrát líbilo. A bylo rozhodnuto… to je to co chceš dělat… industriální nábytek.

Kde berete inspiraci ?

Mou inspirací je město ve kterém od narození žiji a to je Ostrava. Od mládí jsem se pohyboval v industriálním prostředí Nové Huti či Vítkovic. A to myslím vtisklo do mé duše obraz starých cihel, pokrouceného železa a voňavého dřeva.

Koho by jste chtěl svými stoly oslovit ?

Tak určitě bych chtěl oslovit všechny kteří milují industriální styl bydlení anebo se chtějí jen odlišit od masové produkce nabízeného nábytku.

Máte v plánu vyrábět i jiný nábytek ?

Samozřejmě chci rozšířit výrobu i o industriální televizní stolky, policové systémy a v hlavě mám i výrobu industriálních svítidel či židlí.

Kolik času Vám zabere vyrobit jeden stůl ?

Výroba stolu je závislá na mnoha faktorech. Záleží na složitosti jednotlivých prvků, jestli se dají některé komponenty sehnat dejme tomu na šrotišti, najít na internetu anebo se musí vyrobit. Také není jednoduché sehnat zajímavé dřevo, které by vyhovovalo mým představám a požadavkům. Pro příklad, když jsem sháněl dřevo na velký jídelní stůl Portland, trvalo to tři měsíce než se mi podařilo najít krásné ořechové fošny, které by se daly použít na tento stůl. Nicméně většinou trvá výroba jednoho stolu dva až čtyři týdny.

Jaké materiály používáte pro výrobu stolů ?

Základem každého industriálního nábytku je masivní ocel, sklo, dřevo a to buď recyklované anebo nové. Co se týče dřeva, preferuji převážně dřevo z evropských stromů ať už borovice, jasanu, dubu, buku či ořešáku královského. Protože si myslím že je bližší našim srdcím než dřevo exotické.

Jak dlouho Vám trvalo od první myšlenky vyrábět stoly k výrobě prvního stolu ? 

No tak to myslím bylo dost dlouho, řekl bych že něco přes rok. Jelikož jsem si uvědomoval, že to není masová záležitost, výroba je náročná, složitá a to znamená vyšší cenovou hladinu.

Kdo jsou Vaši zákazníci?

Drtivá většina zákazníků jsou lidé, kteří maji rádi originalitu a chtějí své domovy vybavit něčím zvláštním. Mezi zákazníky také patří majitelé firem, kteří hledají do svých kanceláří originální kus nábytku a chtějí se trochu odlišit od ostatních, ale mám taktéž klienty, kteří industriálnimi stoly vybavili třeba lobby v hotelích.

Proč si myslíte, že by si Vaše stoly měli lidé kupovat?

Je mi jasné, že těmito stoly nemohu a ani nechci konkurovat běžným výrobcům nábytku, na druhou stranu si myslím, že každý kus je opravdu originál, který je navíc označen plaketou s výrobním číslem a jsou na něm použity prvotřídní materiály.

 

 

Nutno dodat, že jeden stůl od VERONESE ART INDUSTRIAL DESKS už zdobí naší kancelář a další je ve výrobě.

Pokud i vy hledáte něco originálního, co v sobě nese kousek historie Ostravy, můžete navštívit tyto stránky:

VERONESE ART INDUSTRIAL DESKS